Аякс сензационно загуби от аматьори

Днес се проведе мачът от 1/16-финалите на Купата на Нидерландия, в който се срещнаха аматьорският клуб ЮСВ Херкулес и 36-кратният национален шампион Аякс. Домакините постигнаха сензационна победа с 3:2.

Футболистите на Херкулес поведоха с два гола благодарение на дубъл на нападателя Тим Питърс, който отбеляза в 16-ата и 66-ата минута. В 83-ата минута нападателят на гостите Брайън Броби върна едно попадение. В 89-ата минута англичанинът Чуба Акпом отбеляза втори гол за Аякс, който позволи на клуба да изравни резултата. В 90+3-ата минута обаче футболистът на домакините Матс Гротенбрег донесе победата на своя тим.

Така за първи път в историята си Аякс загуби от аматьорски отбор в Купата на страната. В предишните 29 случая Аякс спечели срещу противници от този тип.

Нека ви припомним, че в Ередивизе амстердамският клуб след неуспешен старт успя да коригира ситуацията и да се издигне до зоната на Европейската купа. В момента Аякс има 25 точки в 16 мача и е пети във временното класиране.