Гремио за трети път спечели Копа Либертадорес

Бразилският Гремио е победител от финалното противопоставяне за Копа Либертадорес с аржентинския Ланус. Тази нощ отборът от Порто Алегре се наложи с 2:1 като гост в Аржентина, а преди това бе победил и в първия двубой на свой терен с 1:0 и така с общ резултат 3:1 за трети път спечели най-престижния клубен трофей в Южна Америка.

Фернандиньо в 27-ата и Луан в 42-ата минута вкараха головете за гостите, докато почетното попадение за домакините бе дело на Хосе Санд от дузпа в 72-ата минута. Бразилците останаха с човек по-малко в 83-та минута след като Бенати Рамиро бе изгонен.

Предишните триумфи на Гремио в турнира бяха през 1983 и 1995 година. Рекордьор по титли е Индепендиенте, който е побеждавал седем пъти.