Белите котенца на Венци мачкат на старта

А. Йорданов

Славия стартира мощно в "А" група с разгром над новака Марек - 4:1 в София. И четирите гола вкараха нови попълнения, а играта дава поводи за оптимизъм за предстоящия сезон.

Още в 15-ата секунда Карлос Фонсека откри резултата, открадвайки топката от съперников играч. В 14-ата минута Мишел Платини реализира дузпа, след като излъга с тяло вратаря на гостите за посоката на удара.

В 40-ата минута точен бе Станислав Генчев, също новопривлечен при "белите".

В последните секунди вкара и Вилян Бижев, който влезе в игра по-малко от три минути по-рано. Така изцяло новата офанзивна линия на Славия показа, че влиза в ритъм за старта на официалните мачове.

Особено приятно за окото бе взаимодействието между Платини, Жереми Манзоро и Фонсека през първото полувреме. Общо шестима нови започнаха като титуляри в мача - Димитър Везалов, Генчев, Манзоро, Фонсека, Платини и Митчел Бургзорг, а още двама влязоха като резерви - Бижев и Иван Вълчанов.