Левски и Лудогорец с победи (видео)

В. Мухарски

Левски разгроми Нефтохимик с 6:0 в среща от 10-ия кръг на А група. След центриране на Гари Родригес от фаул, Даниел Димов бе оставен непокрит и с глава отблизо откри резултата в 14-ата минута. В 35-ата минута  Мирослав Иванов със страхотен шут от пеналта, прати кълбото в левия ъгъл - 2:0. В 42-ата минута Шуменския Деко центрира, а Пламен Димов с глава отбеляза третия гол за "сините". В 62-ата минута Гари Родригес центрира, а Туре и Макриев се разминаха с топката, но тя се озова в краката на Даниел Димов, който от десет метра прониза вратата - 4:0. В 70-ата минута Гаджев премина между няколко защитници на Нефтохимик, влезе в пеналта и пусна топката покрай Караманов за 5:0. В края на мача Илиян Йорданов намери с центриране отдясно Родригес, той върна към точката на дузпата откъдето Гаджев стреля в горния ляв ъгъл за крайното 6:0.

В същото време Лудогорец постигна трудна победа като гост на Локомотив София 2:1. Попаденията за "орлите" бяха дело на Михаил Александров (25) и Марселиньо (30), а точен за домакините бе Румен Трифонов (38). В 55-ата минута съдията не зачете гол на Александър Бранеков заради засада. Решението му вбеси феновете, които започнаха да хвърлят бутилки към терена и да обиждат ръководството на "милионерите" в ложите, където бе и Кирил Домусчиев.

Снимка: Официален сайт на Левски