Литекс вкара само два на Локо Пловдив

В. Мухарски

Литекс се наложи над Локомотив Пловдив с 2:0 в Ловеч в среща-реванш от турнира за Купата на България. "Оранжевите" можеха да запишат много по-убедителна победа, но младият вратар на "смърфовете" - Стефано Кунчев спаси доста голови положения, при едно от които дори извади топката от голлинията.

В 14-ата минута Исмаил Иса се разписа отблизо с глава след центриране отдясно на Армандо Ваюши - 1:0. Звездата на Литекс Георги Миланов реализира втория гол, който падна от дузпа в 79-ата минута, отсъдена за нарушение на Кавдански срещу Иса. Играчите на Христо Стоичков изпуснаха доста положения, като за капак на всичко бе 47-ата минута, когато Армандо Ваюши прати топката в дясната греда, а кълбото се върна към Момчил Цветанов, който при добавката на празна врата прати топката в лявата греда. Въпреки това тимът от Ловеч се класира напред в турнира, а "черно-белите" ще се съсредоточат в представянето си в "А" група.

Снимка: Официален сайт на Литекс