Ботев Пловдив се завърна в А група с класика, Лудогорец също громи

В. Мухарски

Ботев Пловдив ознаменува завръщането си в А група със звучна победа над Славия като домакин. На свой терен играчите на Ферарио Спасов разгромиха столичния тим с 3:0, като резултата можеше да бъде много повече, но през първата част "канарчетата" пропуснаха и дузпа.

В герой за домакините се превърна Иван Цветков, който направи хеттрик. Феновете на Ботев направиха истинско шоу на стадиона край Бирената фабрика и спомогнаха за успеха на своя любим тим.

В същото време шампионът на България Лудогорец също записа класическа победа с 3:0 като гост във Варна на Черно море. Малко след почивката реферът даде втори жълт картон на Паломино и го изгони. В 62-та минута Барт с глава отбеляза за 1:0 за гостите. Надеждите на "моряците" приключиха в 74-та минута, когато Емил Гъргоров покачи на 2:0. Бадема сложи точка в спора четири минути преди края на този мач, оформяйки крайното 3:0.