Славия прекърши победната серия на ЦСКА, Лудогорец вече са първи (видео)

Славия прекрати серията от осем поредни победи на ЦСКА. "Червените" загубиха на своя стадион "Българска армия" с 1:2 от "белите" в столичното дерби на 9-ти кръг. Още в 6-ата минута след центриране Илия Илиев засече топката в мрежата на "армейците" за 0:1. Пропуски за ЦСКА направиха Коста Стоянов и Галчев.

В 24-ата минута Стоянов фаулира Божов в наказателното поле на домакините и съдията посочи бялата точка. Потърпевшият сам превърна дузпата в гол, въпреки че стражът на "армейците" в тази среща Иван Караджов нацели ъгъла, но не успя да отрази удара на Божов.

В 41-ата минута игралият безобразно Пламен Крачунов направи пропуск, като не успя да нацели празната врата на славистите. След почивката играчите на Мартин Кушев започнаха доста често да лежат на терена и по този начин печелиха ценни секунди.

Минута преди края на мача Янис Зику върна едно попадение и по този начин намали резултата. След тази загуба ЦСКА отстъпва първото място на Лудогорец, които по-рано  днес разгромиха Миньор Перник с 4:1.

Попадението за гостите от Перник отбеляза Фарес Брахими още в 12-ата минута. В 42-ата минута "жълто-черните" останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Костадин Марков. След почивката домакините се развихриха и бързо нанизаха четири попадения чрез Александър Барт (49), Шоко (62), Марселиньо (88) и Тодор Колев от дузпа (90).

ЦСКА: 12. Караджов, 2. Виданов, 6. Стоянов, 66. Крачунов, 3. Адемар, 5. Янчев, 18. Галчев, 29. Нелсън, 7. Делев, 9. Платини, 10. Мораес

Славия: 1. Кунчев, 20. Димитров, 19. Желев (к), 6. Златков, 28. Маркес, 18. Филипов, 83. Юруков, 44. Жуниор, 33. Г. Иванов, 7. Илиев, 17. Божов