Литекс се справи със Славия, Роналдо с уникален пропуск (видео)

В. Мухарски

Шампионът на България Литекс победи с 2:0 като гост Славия на стадиона в квартал "Овча купел". Двубоят бе от 4-ия кръг на родната "А" група. В 31-ата минута Селио Кодо отбеляза първото попадение в срещата. Бразилецът се възползва от неразбирателство в "бялата" защита и с удар от близо се разписа.

В 69-ата минута гостите от Ловеч имаха шанс да удвоят резултата, след като Георги Миланов бе съборен в наказателното поле от Попев и съдията отсъди 11-метров наказателен удар. Дузпата изпълни голмайсторът Кодо, който в тази ситуация стреля високо в аут.

В 69-ата минута новото попълнение на Славия Даниел Златков се оказа абсолютно сам на 5-6 метра пред вратата на "оранжевите", но БГ Роналдо стреля силно и над вратата. В последната минута на мача Христо Янев центрира от фаул и Бодуров с плонж засече топката за крайното 2:0.