ЦСКА взе дербито срещу Локо София

ЦСКА спечели с 1:0 гостуването си срещу отбора на Локомотив София. В мач от 26-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Локомотив", точен за "червените" бе Джонатан Линдсет в 17-ата минута.

Поради различни травми срещата пропуснаха Юрген Матай, Иван Турицов, Тобиас Хайнц и Мартин Стойчев. Извън групата остана и Браян Кордоба, който пропусна двубоя по семейни причини.

В 9-ата минута ЦСКА създаде първото си положение за гол. Енес Махмутович изведе по страхотен начин Фернандо Каранга в дълбочина, бразилецът умело задържа топката в наказателното поле и я върна към Марселино Кареасо, който стреля опасно, но ударът му бе спасен.

След малко повече от четвърт час ЦСКА откри резулата, а голмайстор бе Джонатан Линдсет. Емануел Шакич центрира към Линдсет, който отклони към Фернандо Каранга, бразилецът стреля, топката бе спасена и попадна в краката на норвежецът, който не се поколеба и насочи кълбото във вратата на домакините.

В 28-ата минута със страхотна намеса се отчете Густаво Бусато. Стражът на "червените" парира изстрела на останалия сам срещу него нападател на "железничарите" Карлос Франса.

До края на полувремето ЦСКА контролираше събитията на терена, но по-сериозни положения не се стигна и така двата отбора се оттеглиха на полувремето при резултат 0:1 за "армейците.

Малко след началото на втората част центриране на Амос Юга бе близо до това да се превърне в гол, като топката мина близо до левия страничен стълб.

В 69-ата минута Нестор Ел Маестро направи първата си смяна. Станислав Шопов се появи на терена, а мястото си отстъпи Марселино Кареасо. Минути след смяната Густаво Бусато за пореден път демонстрира чудесните си рефлекси, спасявайки удар с глава на противников играч.

Четвърт час преди края ЦСКА извърши втората си смяна, след като Мено Кох замени Матиас Фаетон.

В заключителните минути туповен изстрел в горния десен ъгъл на Станислав Шопов бе отразен от стража на Локомотив, а секунди по-късно Фернандо Каранга нацели страничната греда.

Така мачът завърши и ЦСКА победи с минималното 0:1.