Спартак Варна игра добре, но Ботев Пловдив продължава напред за Купата

Ботев Пловдив преодоля тима на Спартак Варна с 2:1 и си осигури полуфинал в турнира за Купата на България.

Срещата от 1/4-финалната фаза се игра на стадион „Христо Ботев“.

Мачът започна с натиск на „канарчетата“. На няколко пъти добри положения се откриха пред Самуел Акере и Антоан Конте, но не се стигна до попадение във вратата на Спартак.

В 8-та минута на мача, тимът на Росен Кирилов организира добра атака в центъра на терена. Даниел Начев успя да изведе Ахмед Ахмедов, който намери Ивей Ромееш, който пък от своя страна от близко разстояние не успя да уцели вратата на Матвей Игонен.

В 22-та минута, Ботев излезе напред в резултата.Самуел Акере получи топката по десния фланг, навлезе в наказателното поле на Спартак, справи се със защитник на гостите, и стреля с левия крак от границата на наказтелното поле – Георги Георгиев докосна топката, но тя влетя в мрежата за 1:0.

До края на първото полувреме, играчите на Спартак Варна имаха няколко добри положения за изравняване на резултата, но защитата в „жълто-черно“ успя да се справи.

Вторите 45 минути започнаха с натиск на гостите, които организираха добри контратаки през средата на терена и застрашиха вратата на Ботев. В 63-тата минута, Самуел Акере и Джеймс Ето’o размениха добри пасове помежду си, Акере навлезе в наказателното поле, опита да преодолее защитник на „соколите“, стреля в далечния ъгъл на Георги Георгиев но топката излезе в аут. Няколко минути по-късно, влезлият като резерва Мартин Секулич можеше да отбележи второ попадение за Ботев в мача – Балоянис центрира в наказателното поле, а там хърватинът изпревари вратаря Георгиев, който излезе неразчетено. Ударът на Секулич обаче не намери очертанията на вратата.

В 72-та минута, логичното все пак се случи и Ботев отбеляза втори гол. Самуел Акере се включи по чудесен начин по десния фланг, намери капитанът Ивелин Попов в наказателното поле, който овладя топката и по елегантен начин отбеляза във вратата на Георги Георгиев за 2:0.

Николай Минков, който също се включи от резервната скамейка навлезе в половината на Спартак, центрира топката и намери Мартин Секулич – той стигна до топката, но изстрелът му бе неточен. В 87-та минута, Спартак върна едно попадение в мача чрез Ахмед Ахмедов.

В останалите четвъртфинални сблъсъци Хебър Пазарджик посреща Пирин Благоевград, ЦСКА е домакин на Арда Кърджали, а Лудогорец приема ЦСКА 1948.

БОТЕВ – СПАРТАК 2:1