Три гола и три точки за Черно море срещу Крумовград

Черно море записа успех с 3:2 при домакинството си на Крумовград в мач от 18-ия кръг на шампионата. "Моряците“ поведоха с 3:0, но допуснаха два гола през втората част. Васил Панайотов (14) и Алекса Фернандес (44, 54) донесоха успеха на варненци на стадион "Тича“. За гостите точни бяха Димитър Тонев в 67-ата и Кацаров в 88-ата минути.

Въпреки студеното време във Варна, "зелено-белите“ отново бяха подкрепени от своите фенове, които през целия мач не спряха да дерат гърла за своите любимци.

Черно море се адаптира по-добре към тежкия терен и още в 14-ата минута успя да открие резултата. След комбинация между Мазир Сула и Атанас Илиев, последният пусна успореден пас в наказателното поле, където Васил Панайотов много технично насочи топката в далечния ъгъл на Макенджиев – 1:0. В 39-ата минута Вячеслав Велев центрира в наказателното поле, където Влатко Дробаров в опита си да изчисти с глава топката едва не си отбеляза автогол, като кълбото се отби в напречната греда.

Само 5 минути по-късно страхотна атака по левия фланг завърши с нов гол за "моряците“. Мазир Сула проби по крилото, премина през бранител на гостите, нахлу в наказателното поле и със страхотен пас намери влизащият на скорост Алекс Фернандес, който реализира за 2:0.

В 54-ата минута Алекс Фернандес оформи класиката след страхотен изстрел извън наказателното поле. Бразилецът с топовен шут матира Макенджиев – 3:0.

В 67-атан минута Алекс Колев "свали“ една висока топка към Димитър Тонев, а юношата на Ботев Пловдив с премерен изстрел в долния ляв ъгъл отбеляза за 3:1.

В 88-ата минута Алекс Колев получи топката пред наказателното поле и стреля по диагонала, тя срещна страничната греда и отиде в Кацаров, който вкара за 3:2.