Берое си спечели само точка срещу Пирин

Берое пропусна да победи Пирин Благоевград в двубой от 16-ия кръг на родния шампионат, завършил 0:0.

Берое влезе по-добре в двубоя. Във втората минута Енцо Ойос стреля от дистанция, но Максим Ковальов отрази, а три минути след това Лучиано Скуадроне отправи удар с глава, но Ковальов отново успя да се намеси решаващо. В 8-ата минута Аймен Суда стреля от пряк свободен покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Родриго Ачинели. В 38-ата минута Вини Трибуле бе изведен от Жорди Говеа отляво, навлезе в наказателното поле и стреля, но топката се отби в напречната греда.

В 40-ата минута Ойос отправи хубав изстрел, но Ковальов пак успя да запази вратата си от гол. В последната минута от редовното време на първото полувреме Аймен Суда получи топката на границата на наказателно поле, а ударът му премина над вратата.

В началото на втората част Жорди Говеа центрира опасно в наказателното поле, където Вини Трибуле пропусна с глава да матира Ковальов. В 54-ата минута Трибуле пусна към Енцо Ойос, който продължи към Франсиско Политино, но неговият изстрел премина покрай вратата. Три минути по-късно Ойос пробва удар от дистанция, но стреля неточно.

В 65-ата минута топката стигна до Леандро Годой, който мигновенно стреля, но Ковальов бе на точната позиция и улови. В 72-ата минута Ойос отправи мощен изстрел извън наказателното поле, но вратарят на Пирин отново успя да избие топката. Само две минути по-късно Франсиско Политино се възползва от рикошет в наказателното поле на Пирин и стреля. Вратарят на "орлетата“ обаче отново отрази.

Берое: 23. Родриго Ачинели, 2. Густаво Каскардо, 3. Франко Минго, 5. Лучиано Скуадроне, 6. Жорди Говеа, 21. Тиаго Сейхас (К), 24. Стефан Гаврилов (60 – 20. Сегундо Пачаме), 11. Франсиско Политино, 10. Енцо Ойос (89 – 8. Бруно Шмуц), 91. Вини Трибуле (76 – 99. Майк Севайос), 9. Леандро Годой

Резерви:1. Хуан Пабло Лунгарсо, 7. Александър Петров, 14. Викторио Вълков, 15. Стефаноi Антониу, 18. Станислав Йовков, 19. Васил Василев, 98. Бруно Шмуц, 99. Майк Севайос

Треньор: Хосе Луис Ачиари

Пирин: 12. Максим Ковальов, 77. Андрей Йорданов (66 – 27. Георги Върбанов), 38. Александър Дюлгеров (К), 29. Мартин Бачев, 83. Христо Попадийн, 8. Дмитро Семенив, 4. Айуб Абу, 11. Иван Тасев, 20. Аймен Суда, 17. Борис Тютюков (76 – 33. Симеон Александров), 19. Юго Комано

Резерви:1. Марио Кирев, 7. Владимир Медвед, 9. Станислав Костов, 16. Мартин Георгиев, 18. Велислав Минков, 25. Илиан Костов, 30. Любомир Тодоров, 33. Симеон Александров

Треньор: Иво Тренчев