Септември и Ботев не се победиха (видео)

Септември и Ботев Пловдив завършиха 1:1 в срещата от 17-ия кръг на Първа лига. Тодор Неделев откри от дузпа, отсъдена за нарушение на Георги Стоичков срещу Густаво през първото полувреме. В 53-ата минута Георги Стоичков сложи топката на главата на Крис Гади след пробив от дясно. Скочилият високо френски нападател не остави шанс на Панов да го спре и с глава прониза Чворович.

След това гостите подложиха съперника си на натиск, като пропуски направиха Ндонгала, Стивън Петков, а преди това и Радослав Терзиев след корнер. В последните секунди Чворович спаси удар на Байду, а при последвалия корнер удар на Васил Добрев с глава беше изчистен от голлинията от Цветомир Панов, като така беше спасено и равенството за гостите.

Пловдивчани са на 4-о място в класирането с 27 точки, а Септември заема 10-а позиция.