Пирин прекъсна серията от осем мача без победа

Отборът на Пирин прекъсна серията си от осем мача без победа, след като записа минимален успех като гост на Черно море с 1:0 в първия мач от 17-ия кръг на Първа професионална лига по футбол. Единственото попадение вкара Конър Хендерсън в последната минута на даденото от съдията триминутно продължение на мача.

Двата отбора изиграха изключително слабо първо полувреме, в което не успяха да създадат нито една чисто голова ситуация. Единственото положение през първата част бе далечен неточен удар на Атанас Зехиров в 39-та минута.

През втората част двата отбора показаха по-добра игра и на терена стана по-интересно, като пред играчите се разкриха няколко положения за гол. В третата минута на даденото от съдията продължение Конър Хендерсън реализира победния гол за гостите след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар.