Десет от ЦСКА с обрат срещу Лудогорец в Разград (видео)

ЦСКА се наложи с 2:1 при визитата си на Лудогорец в дербито от 15-ия кръг на Първа лига. Това бе първи успех за "армейците" над този съперник, благодарение на който хората на Стамен Белчев се доближиха на само две точки от първото място, заемано от разградчани.

През първата част двата тима си размениха по едно голово положение, но в крайна сметка всичко по-интересно се случи след почивката. Домакините откриха резултата чрез Густаво Кампаняро в 49-ата минута, който бе забравен от Бодуров и успя да се разпише за 1:0.
В 58-ата минута Фернандо Каранга изравни, разписвайки се с глава след центриране на Тиаго отляво.

Последва доста спорен втори жълт и съответно червен картон на голмайстора на "червените". Това обаче не ги сломи столичани и в 71-ата минута резервата Кевин Меркадо донесе победата за своя отбор с хубав удар от далечно разстояние. В края на мача реферът подмина нарушение срещу Меркадо в наказателното поле на разградчани, но в крайна сметка не последва дузпа за ЦСКА.

Снимка: Официален сайт на Лудогорец