Левски отново с минимален успех за първенство (видео)

В. Мухарски

Левски се наложи с минималното 1:0 над Локомотив Пловдив в мач от 15-ия кръг на Първа лига. Жорди Гомес реализира единственото попадение в мача. Той бе точен от фаул в 38-ата минута. Пет минути по-късно Иван Горанов бе изгонен от Николай Йорданов, след като фаулира Димо Бакалов, който се откъсваше сам срещу Божидар Митрев.

Като цяло обаче "сините" бяха по-активни, но пропуски на Буш и компания лиши тима от по-изразителен резултат. Така хората на Делио Роси спечелиха очаквания три точки и ще запазят третото си място след края на този кръг.

В последната минута бе единствената възможност за гостите от Пловдив. След центриране на Дани Кики от пряк свободен удар се стигна до разбъркване в наказателното поле и последна удар от около 10 сантиметра в ръката на Холмар Ейолфсон. Реферът предпочете да не отсъжда дузпа в края на мача.

Снимка: Официален сайт на Левски