Националният на България (U 17) загуби шансове за Европейското

Н. Гавазов

Националният отбор на България (U-17) претърпя втора загуба с 0:3 в квалификациите за класиране за Европейско първенство. Напомняме, че predi dwa dni "трикольорите" загубиха със същия резултат от Украйна, а сега това се случи срещу Ирландия, като мачът на стадион "Ивайло" премина изцяло под диктовката на гостите.

Адам Ида бе изведен с 40-метров дълъг пас зад гърба на нашата отбрана и прехвърли вратаря Дичевски още в третата минута. В 18-ата минута Бари Кофи увеличи преимуществото на островитяните. След почивката гостите намалиха оборотите, но Ида уби интригата в 73-ата минута, когато с диагонален удар по земя вкара втория си гол в мача и трети за Ейре.

В класирането Ейре е начело с 6 точки, колкото има и Украйна. България и Азербайджан са с по 0 и нямат шансове да продължат напред, тъй като за втори кръг на квалификациите се класират първите два отбора в групата.