Дунав не успя да победи Пирин у дома

Дунав завърши 0:0 с Пирин Благоевград в мач от 11-ия кръг на първенството в Първа лига. Срещата се игра на Градския стадион в Русе.

Домакините започнаха по-добре и пропуснаха да открият резултата още в 9-ата минута. Божидар Васев бе намерен непокрит в наказателното поле на благоевградския тим, но ударът му рикошира и мина на сантиметри от левия страничен стълб. Малко по-късно и Михаил Милчев опита изстрел след включване отляво, но не намери целта.

След почивката играта се пренесе изцяло в половината на Пирин. 5 минути след началото на втората част "драконите" отбелязаха и гол чрез Васил Шопов, но попадението бе отменено заради засада.

Въпреки териториалното си превъзходство обаче футболистите на Дунав не успяха да променят резултата и срещата завърши 0:0.