Дунав и Берое не се победиха

„Берое" записа второ равенство за сезона във втория кръг на Първа лига при гостуването си в Русе на „Дунав". Старозагорци излязоха напред с попадение на Серджиу Негрут в 29-ата минута, но в 81-ата Мирослав Будинов изравни за домакините. Гостите могат да съжаляват повече, че спечелиха само една, а не трите точки, тъй като имаха редица положения, които не успяха да реализират.

Берое" излезе напред в 29-ата минута когато Серджиу Негрут даде преднина на старозагорци. Марио Петков се опита да изрита топката в предни позиции, но кълбото рикошира в гърба на Мартин Райнов и румънският централен нападател се озова очи в очи със стража на домакините. Със силен удар по земя Негрут откри резултата 0:1.

В 81-ата минута след странично хвърляне в дясно на атаката на Дунав, Будинов свали с глава към Аясс, който продължи с глава към Карагерен. Бившият футболист на "Локомотив" (Пловдив) стреля към вратата със странична ножица, но Перниш спаси с вещина, но топката попадна в краката на Будинов, който от метър я вкара във вратата за 1:1.

"Дунав 2010" (Русе) - "Берое" (Стара Загора) 1:1

голмайстори: 0:1 Серджиу Негрут 29′, 1:1 Мирослав Будинов 81′

"Дунав 2010" (Русе): 86. Станислав Антонов, 3. Марио Петков (59′ - 4. Петър Патев), 5. Тейнур Марем, 22. Михаил Милчев, 23. Христофор Хубчев, 11. Диян Димов (к), 6. Самир Аясс, 94. Юлиян Ненов (54′ - 77. Бранимир Костадинов), 7. Бирсент Карагарен, 10. Васил Шопов (54′ - 20. Димитър Георгиев), 9. Мирослав Будинов; неизползвани резерви: 33. Александър Конов, 31. Красимир Станоев, 21. Олексей Ларин, 8. Андреас Васев; старши треньор: Пламен Донев

"Берое" (Стара Загора): 12. Душан Перниш, 2. Павел Виданов, 3. Милен Желев, 7. Мартин Райнов (от 62′ - к), 8. Карлос Охене (71′ - 4. Кохей Като), 10. Борислав Цонев, 11. Драгош Фиртулеску (82′ - 13. Емин Ахмед), 15. Георги Динков, 21. Серджиу Негрут, 28. Веселин Пенев (к - до 61′) (62′ - 20. Матеус Леони), 77. Педро Еуженио; неизползвани резерви: 1. Михаил Михайлов, 5. Асен Георгиев, 26. Камен Хаджиев, 27. Денислав Станчев; старши треньор: Александър Томаш

жълти картони: Диян Димов (25′ - груб фаул), Бранимир Костадинов (73′ - груб фаул) ["Дунав"]; Педро Еуженио (22′ - груб фаул), Борислав Цонев (89′ - задържане) ["Берое"]

главен съдия: Драгомор Драганов (Варна)