Ботев надви Славия на Овча Купел

Ботев Пловдив победи отбора на Славия като гост във втория кръг на "А" група и записа заслужени първи три точки в актива си. "Канарчетата" започнаха много силно двубоя с два гола на бразилеца Фернандо Виана, който успя да отбележи в 13-та и 40-та минута на мача. Славия върна едно попадение в самия край на полувремето чрез Узунов.

Второто полувреме започна с устрем на домакините, които изравниха резултата чрез Минчев в 58-та минута.

Николай Киров направи няколко смени през втората част в състава си и в игра се появиха Лъчезар Балтанов, Омар Косоко и Крум Стоянов, а "жълто-черните" натиснаха съперника си и в 78-та минута поведоха отново в резултата чрез капитана си Лъчезар Балтанов. "Канарчетата" нацелиха и греда чрез Цветомир Панов.

До края на мача домакините имаха няколко изгодни положения, но добрите изяви на защитата и направилият дебют на вратата на Ботев Даниел Кайзер успяха да запазят резултата - 3:2 за Ботев.