Жиру с хетрик, Арсенал завърши втори

Арсенал разби Астън Вила с 4:0 в последния кръг на английската Висша лига, като по този начин и заедно с унизителната загуба на Тотнъм от Нюкасъл, "артилеристите" за поредна година завършват над кръвния враг. Днес Оливие Жиру обра овациите след ранен гол и два малко преди края на срещата.

Още в 5-ата минута Монреал напредна от ляво и центрира за Жиру, който с глава не сбърка за 1:0. Арсенал доминираше абсолютно над опонента си днес, който изглежда не претендираше за нищо.

След положения пред Алексис, Белерин и Елнени се стигна до 78-ата минута, когато Йозил размени подавания със Санчес, преди да центрира ниско за Жиру на първа греда и 2:0. 2 минути след това Жиру отново се разписа с нисък удар след добра игра на Белерин, а унижението на Вила бе пълно в добавеното време, когато Артета стреля добре, топката се отби в горната греда, удари вратаря и влезе във вратата за 4:0.