Челси с разгромна победа срещу юношите на Сити (видео)

Челси записа разгромен успех с 5:1 над Манчестър Сити на "Стамфорд Бридж" в голямото дерби от 1/8-финалите на Купата на Англия. Мениджърът на домакините Гуус Хидинк заложи на всичко най-добро, а Мануел Пелегрини спази заканата си да използва предимно млади играчи днес и логичното се случи.

Диего Коща изведе лондончани напред в 35-ата минута. Фабрегас и Азар комбинираха помежду си, белгиецът центрира отляво, а Коща с плонж прати топката с глава в мрежата зад Кабайеро - 1:0.

По-малко от 100 секунди по-късно гражданите изравниха. Фупала получи техничен пас от Ману Гарсия и намери Келеши Иеанашо, който му върна и французинът се разписа отблизо - 1:1.

Вилиан отново даде аванс на Челси в 48-ата минута. Той проби на скорост, комбинира с Азар, който му върна и бразилецът стреля в далечния ъгъл - 2:1. Пет минути по-късно Кейхил покачи на 3:1. Кейхил намери топката от десетина метра, а тя мина под плонжа на Кабайеро.

Еден Азар вкара нов гол в 67-ата минута. Той бе точен след много прецизно изпълнение на пряк свободен удар. Четвърт час преди края на срещата домакините получиха правото да изпълнят дузпа заради това, че Демикелис побутна с рамо Траоре в наказателното поле. Положението бе спорно, но в крайна сметка реферът посочи бялата точка, а Оскар изпълни, но Кабайеро изби.

В 81-ата минута удар на Траоре срещна гредата. Крайният резултат оформи Бертранд Исидоре Траоре минута преди края на редовното време.