Арсенал и Стоук не си вкараха

Арсенал гостуваше на Стоук Сити на "Британия Стейдиъм" днес в срещата между двата отбора от поредния двадесет и втори кръг на английската Висша лига. След равенството 0:0 обаче "артилеристите" ще застанат на равно с Лестър на първата позиция в класирането и точка пред Ман Сити на трето място.

До почивката Бътланд се представяше добре за домакините, като на два пъти с важни спасявания запази мрежата си суха. Трябва да се отбележи, че още в тази част той не бързаше при изпълнението на аутовете си и намеренията на домакините бяха ясни.

Втората част започна с ново спасяване от вратаря срещу Жиру. В 58-ата минута Шоукрос се отчете с едно от добрите положения за домакините при удар с глава, който се оказа неточен. Арсенал продължи да доминира с владението във второто полувреме, но без Месут Йозил, оставен извън групата, в атака нещата не изглеждаха категорични.