Сити с класика срещу Челси на Етихад Стейдиъм

И. Ангелов

Манчестър Сити прие Челси в среща от втория кръг на английската Висша лига, като "гражданите" успяха да победят с 3:0 отбора на Жозе Моуриньо. В първата част единствено Серхио Агуеро се разписа за домакините, а след почивката два гола успяха да вкарат още Венсан Компани и Фернандиньо малко преди края.

Сити започна добре срещата и Бегович на два пъти спаси вратата си от Агуеро. В 31-ата минута обаче аржентинецът се разписа когато Яя Туре овладя една топка на границата на наказателното поле, намери Агуеро, той си намери място за удар сред сините фланелки и това беше 1:0.

Втората част продължи по-добре за домакините, които редяха атаки и тероризираха отбраната в синьо. Добро положение за Челси дойде в 70-ата минута пред Азар, но той стреля право в Харт.

В 79-ата минута при корнер Давид Силва намери Компани за удар с глава и 2:0. 6 минути след това резултатът стана класически когато Силва отне топката от Иванович и намери Фернандиньо за силен удар в ъгъла на вратата - 3:0.