Ман Сити победи Саутхемптън

Манчестър Сити успя да победи Саутхемптън с 2:0 когато прие "светците" на своя "Етихад Стейдиъм" за срещата от последния кръг на кампанията във Висшата лига. Днес Франк Лампард откри резултата в първото полувреме, а малко преди последния съдийски сигнал Серхио Агуеро реализира за крайното 2:0.

Домакините започнаха срещата с продължително владение на топката и отлично положение пред Агуеро и Туре. В 31-ата минута резултатът бе открит от Франк Лампард, който бе намерен отлично от Джеймс Милнър с центриране по земя за левия крак на ветерана.

Във втората част гостите също не успяха да се възползват от загубата на Ливърпул и да се вкарат в местата на Лига Европа в таблицата, като дори допуснаха още едно попадение. То дойде в 88-ата минута от Агуеро, който бе намерен от Мангала за 2:0.