Манчестър Сити разгроми УБА

Н. Гавазов

Манчестър Сити победи с 3:0 УБА в мач от 30-я кръг на Висшата лига на Англия. В герой на срещата се превърна Фернандо, който се отчете с асистенция и гол. Останалите две попадения за шампиона бяха дело на Вилфред Бони и на Давид Силва. Гостите играха почти цял мач в намален състав, след като още във втората минута червен картон получи Гарет Маколи.

Интересното е, че и този мач не мина без станалите вече традиция грешки на реферите - Маколи бе объркан с Крейг Доусън, който преди това бе направил нарушение срещу откъсналия се Вилфред Бони.

В 27-та минута Фернандо шутира, но топката рикошира, от което се възползва Вилфред Бони за 1:0.

Второто попадение за шампиона дойде след корнер за домакините и груба грешка на защитата на гостите, която се засуети при изчистването на една топка. Най-съобразителен се оказа Фернандо, който увеличи преимуществото на отбора си.

Окончателният резултат в мача оформи Давид Силва в 77-та минута.