Ливърпул с грешна стъпка у дома (видео)

Ливърпул не успя да победи Астън Вила и двата тима завършиха наравно - 2:2 в мач от 22-ия кръг на Висшата лига. Мърсисайдци изоставаха в резултата, но въпреки това успяха да стигнат поне до точката. Вайман откри резултата в 25-ата минута, макар да останаха съмнения за засада при паса, който бе получил, преди да нанесе решаващия удар.

Десет минути по-късно грешка в защитата на домакините позволи на Бентеке да удвои преднината на Вила. В края на първата част Ливърпул стигна до важно попадение, което падна след хубава многоходова атака и точен завършващ удар на Стъридж. В 53-ата минута Стивън Джерард бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря срещу Луис Суарес. Малко по-късно уругваецът бе много близо до победен гол, но негов удар от пряк свободен удар мина много близо до гредата.