Ливърпул с измъчен успех над Саутхемптън (видео)

Ливърпул постигна минимална победа с 1:0 като домакин на Саутхемптън в двубой от 15-ия кръг на английската Висша лига. "Мърсисайдци" владееха повече топката, но въпреки това трудно създаваха голови положения. Единственото попадение на „Анфийлд” падна две минути преди края на първата част. Глен Джонсън асистира на Даниел Агер, който бе точен, носейки успеха на "червените"

След почивката играчите на Брендън Роджърс опитаха да стигнат до второ попадение, но нямаха късмет при завършващия удар. „Светците” от своя страна дебнеха на контраатаки, но и те не успяха да стигнат до попадение през втората част.

Ливърпул вече има 19 точки и се изкачи на 11-о място в класирането. Саутхемптън остава в зоната на изпадащите - 18-о място с 12 пункта.