Президентът на Наполи се подигра със Сити

Президентът на Наполи Аурелио Де Лаурентис се подигра на съперника си в Шампионската лига Манчестър Сити, определяйки ги като „прахосници на пари". Ккато е известно, двата отбора направиха своя дебют в най-престижния европейски клубен турнир, завършвайки 1:1 на „Етихад Стейдиъм", като резултатът бе открит от Кавани в 69-та минута, а пет минути по-късно Александър Коларов изравни от пряк свободен удар.

Лаурентис смята, че моралната победа е за неговия тим, който струва много по-малко от Сити, където хвърлиха стотици милиони за нови играчи. Босът също така призова президента на УЕФА Мишел Платини да бъдат спазвани финансовите правила.

„Дали Мишел Платини наистина иска да се играе според новите финансови правила? Ще трябва ли действително да се спазват те? Каквото и да е, но аз се забавлявам, виждайки как се прахосват пари, а резултатите не са впечатляващи", заяви за Sky Italia Де Лаурентис.