Артета: Щастлив съм, че взехме трите точки

Мениджърът на Арсенал Микел Артета говори за победата на своя отбор в мача от 31-ия кръг на английската Висша лига с Лутън (2:0).

"Мачът се оказа много труден. Мисля, че трябва да отдадем дължимото на Лутън - те са добър отбор, който ни затрудни. Вкарахме два много добри гола през първото полувреме. Но през второто полувреме не успяхме да намерим правилния ритъм заради стила на съперника.

Много съм доволен от момчетата, които излязоха на терена, направиха решаващо въздействие. Сега имаме по-голям избор, защото почти всички са се възстановили и са на разположение. Щастлив съм, че взехме трите точки“, заяви Артета.

В момента Арсенал оглавява таблицата на Висшата лига. Столичният клуб има 68 точки от 30 изиграни срещи. Лутън Таун е на 18-то място с 22 точки от 31 мача.