Ромеро е най-гоненият футболист във ВЛ от сезон 2021/22

Защитникът на Тотнъм Кристиан Ромеро получи червен картон четири пъти от началото на сезон 2021/2022 в мачове от английската Висша лига. Никой не е бил отстраняван по-често през това време.

Ромеро получи последната си изгонване в мача от 11-ия кръг на Висшата лига с Челси (1:4). Аржентинският защитник напусна терена в 35-ата минута на мача при резултат 1:0 в полза на Спърс. В 55-ата минута отборът на Постекоглу загуби и Дестини Удоджи,а така че "шпорите" доиграха остатъка от мача с девет души. В крайна сметка Челси спечели.

Ромеро се присъедини към Тотнъм през 2021 г. от Аталанта. Аржентинецът изкара сезон 2021/2022 в лондонския клуб под наем, а година по-късно Спърс купиха футболиста. През този сезон 25-годишният аржентинец изигра 11 мача във Висшата лига на Англия и отбеляза две попадения.