Ман Сити с класика над Евертън

И. Ангелов

Евертън посрещна Манчестър Сити в срещата от поредния тридесет и пети кръг на английската Висша лига. Днес на "Гудисън Парк" гостите спечелиха с 3:0 след изключителен мач за Илкай Гюндоган, който вкара два пъти и асистира на Холанд за трети гол, като сега при равен брой срещи с Арсенал "гражданите" водят с 4 точки на върха в класирането.

В 37-ата минута днес Марез центрира в полето, Гюндоган овладя с гръб към вратата и с човек на гърба си, но стреля с нещо като ножичен удар от място, без да гледа към вратата и това изненада Пикфорд за 1:0. Само 118 секунди след това Гюндоган се включи по левия фланг и центрира за Халанд и 2:0 след мощен удар с глава.

След почивката в 51-ата минута Фоден спечели пряк-свободен удар на добра дистанция и Гюндоган изпълни перфектно за 3:0, малко след което бе сменен заедно с Халанд от Бернардо Силва и Джак Грилиш.