Артета: Винаги е трудно да играеш срещу Евертън

Мениджърът на Арсенал Микел Артета коментира победата с 4:0 над Евертън във Висшата лига на Англия.

"Доволен съм от победата и от начина, по който играхме след първите 25 минути на мача. В началото на срещата имахме трудности, защото винаги е трудно да играеш срещу Евертън. Но веднага щом вкарахме първия гол, мачът се отвори. Имахме нужда от магия и Сака ни я даде. След това се подобрихме и заслужихме тази победа.

Заради вертикалната игра на Евертън и тяхната борба за топката, не е достатъчно да имате лека преднина. През второто полувреме обаче играхме уверено и можехме да вкараме повече. Радвам се да видя, че отборът играе точно както искате. Радвам се, че играчите демонстрират зрялост и качество на играта“, заяви Артета.