Евертън и Ливърпул не си вкараха (видео)

И. Ангелов

Евертън посрещна Ливърпул в срещата от шестия кръг на английската Висша лига. Днес на "Гудисън Парк" двата тима пропуснаха много възможности, като вратарите имаха изключителни спасявания, а във втората част и ВАР отмени гол от засада на Коади за да видим крайно 0:0.

До почивката видяхме 3 удара в гредата - на Дейвис срещу Алисон, и на Нунез и Диаз от другата страна. В 69-ата минута Мопе стреля под ъгъл и Коади довкара на далечната греда, но от позиция зад линията на засадата и това не бе гол. В 95-ата минута в най-доброто положение и за втората част Салах нацели страничната греда когато бе близо да реши срещата, но тук и Пикфорд се намеси за да отклони малко топката.

Така Ливърпул остава наравно с Манчестър Юнайтед на петата позиция с 9 точки и с мач повече, докато Евертън за момента ще е 14-ти.