Ливърпул влезе в топ 4 в предпоследния кръг (видео)

Бърнли посрещна Ливърпул в срещата от предпоследния кръг на английската Висша лига. Днес на "Търф Моор" гостите спечелиха с 3:0 и достигнаха до четвъртото място в класирането за сметка на Лестър Сити, с който в момента имат по 66 точки. "Червените" влизат в четворката с по-добра голова разлика, а Челси е на още 1 точка напред на трета позиция.

Ливърпул поведе в 43-ата минута когато Робертсън получи шанс да центрира ниско и подаването му достигна Фирмино за удар през Норис и 1:0. Бърнли обаче пропусна големи възможности в първата част пред МакНийл и Ууд.

В 52-ата минута след един корнер Мане проби до линията и центрира в средата за Нейтън Филипс, който с глава направи 2:0. Защитникът стана 15-ят човек на Ливърпул с гол в лигата, като само Челси и Манчестър Сити имаха повече играчи с голове (по 16) преди третия гол в мача.

В 88-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн вкара първия си гол за сезона от позиция в наказателното поле, като съхрани добре топката и с мощен удар матира вратаря за 3:0.