Арсенал стигна до късен равен с Челси (видео)

И. Ангелов

Арсенал прие Челси за дербито от поредния двадесет и втори кръг на английската Висша лига. Днес домакините поведоха и допуснаха обрат в срещата, но в самия край достигнаха до 2:2 след гол на Хектор Белерин.

В първата част и двата отбора имаха фантастични положения за гол. Мората пропусна сам срещу Чех, а Куртоа изби удар на Санчес в двете греди. В 63-ата минута резултатът бе открит от Уилшър с удар в близкия ъгъл на вратаря, макар и попадението да бе подпомогнато от рикушет за 1:0.

В 66-ата минута Белерин повали Азар в наказателното поле и това бе дузпа, която белгиецът реализира сам за 1:1. В 84-ата минута резервата Дзапакоста центрира остро за включилия се в наказателното поле Маркос Алонсо и той обърна резултата в полза на Челси за 2:1. В 92-ата минута Белерин върна равенството с красиво изпълнение от воле при избита топка на границата на наказателното поле - 2:2.

В 94-ата минута Дринкуотър бе лишен от гола от гредата в последното добро положение в срещата.