Палас спря Манчестър Сити (видео)

Кристъл Палас успя да спре историческия поход на Манчестър Сити от победи днес на "Селхърст Парк" в срещата от поредния двадесет и първи кръг на английската Висша лига. За срещата, завършила при 0:0 домакините имаха голям шанс и за победа, но пропусната дузпа в края попречи на победата на Палас.

Срещата не започна добре за гостите, които загубиха Габриел Жезус поради травма в 23-ата минута. В игра се появи Серхио Агуеро, който само минути след това нацели гредата на противника. До почивката и Бернардо Силва пропусна голямо положение.

Във втората част геройствата на Уейн Хенеси продължиха, като и Рахим Стърлинг бе включен в игра от Гуардиола. Де Брюйне пък получи контузия за Сити за нещастие на гостите. Така се стигна до 92-ата минута, когато и вратарят на "гражданите" Едерсон се прояви и спаси дузпата на Лука Миливойевич за крайното 0:0.