Манчестър Юнайтед - Бърнли
Стадион: Олд Трафорд
Дата: 26.12.2017 г.
Час: 17:00 ч.

Манчестър Юнайтед сбърка в последния кръг и сега се намира на 13 точки зад лидера в таблицата на Висшата лига - Манчестър Сити. Лестър Сити успя да достигне до 2:2 срещу "червените дяволи" с късен гол в 94-ата минута, който може би подсказва и за психическото състояние на състава в момента.

Бърнли беше допуснал само 3 гола у дома преди да срещне Тотнъм в последния кръг за още толкова. На "Олд Трафорд" обаче този отбор няма победа от 1962-ра година.

В двата състава към момента има доста проблеми с липсващи играчи. Крис Смолинг е последният, който получи травма за Жозе Моуриньо и така той се нарежда до Майкъл Карик, Ерик Баили, Маруан Фелаини и Антонио Валенсия в лазарета. Матео Дармиан пък е поставен под въпрос.

За гостите Джеймс Тарковски ще търпи втори мач наказание, докато контузии носят Крис Ууд, Роби Брейди и Том Хийтън.

Манчестър Юнайтед запази суха мрежата си в 8 от последните 10 домакински мача в лигата. В 9 от тях тимът постигна победи. Срещу Бърнли Юнайтед запази суха мрежа в 5 от последните 7 мача между отборите, като тези мачове не бяха загубени. Очаква се дълбочината в състава на Жозе Моуриньо да помогне в наситената с мачове част от сезона.

Прогноза: Манчестър Юнайтед - Бърнли 1:0