Евертън измъкна точка от дербито на Ливърпул (видео)

Ливърпул изпусна да запише успех в градското дерби с Евертън на "Анфийлд". Битката обаче завърши наравно - 1:1, като "карамелите" стигнаха до точката при единствената си добра атака.

"Червените" поведоха малко преди почивката след страхотно изпълнение на Мохамед Салах. Египтянинът бе точен със страхотен удар и завъртя топката към горния десен ъгъл на Пикфорд.

Хората на Юрген Клоп направиха доста пропуски, а от това се възползваха гостите. Евертън шокиращо стигна до изравняване в 77-ата минута. “Карамелите" получиха право да изпълнят дузпа, след като Ловрен подпря Калвърт-Люин в наказателното поле и съдията отсъди нарушение, а от бялата точка Уейн Рууни отбеляза първия си гол в дербито на Мърсисайд.