Саутхемптън – Арсенал: Ще сгрешат ли отново лондончани?

Стадион: "Сейнт Мери“

Дата: 10.12.2017

Час: 14:00

Съдия: Робърт Мадли

Началото на неделната поредица от мачове за 16-я кръг на Висшата лига ще бъде дадено на "Сейнт Мери“ от тимовете на Саутхемптън и Арсенал. Домакините имат само един успех на своята сметка в предишните 6 мача за първенство, но пък продължават да се намират около средата на таблицата със 17 точки, колкото и Брайтън. "Артилеристите“ прекъснаха серията си миналата седмица от 3 поредни победи в елита и то без да допуснат гол, когато в дербито с Манчестър Юнайтед отстъпиха злощастно с 3:1 и така паднаха от Топ 4.

Саутхемптън няма много липси този уикенд и единствено Седрик Соарес е сигурен отсъстващ, докато Шейн Лонг се очаква да бъде възстановен от контузията си. Особени промени в стартовия състав едва ли ще има с изключение на Джереми Пиед в дясната част на защитата и Чарли Остин на върха на атаката за сметка на Габиадини.

Арсенал може и да падна от "червените дяволи“ в дербито през миналия кръг, но пък нападението на "артилеристите“ създаде достатъчно на брой положения и по-скоро липсата на концентрация в дефанзивен план доведе до изоставане от една точка от Топ 4. Лондончани бързо се отърсиха от поражението с разгромяващото 6:0 в четвъртък срещу БАТЕ Борисов и очаквано оглавиха групата си в Лига Европа. Венгер също няма кой знае какви липси, тъй като единствено Санти Касорла е дългосрочно контузен, но пък въпросителни има около състоянието на Шкодран Мустафи и няма да е изненада, ако видим ветерана Пер Мертезакер на терена при първия съдийски сигнал.

Саутхемптън определено не се намира в най-добрата си моментна форма, а и "светците“ не успяха да запазят вратата си суха в предишните 6 мача. Арсенал най-вероятно ще се опита да повтори тактиката си от преди седмица, но с повече ефективност пред завършващия удар, така че има достатъчно предпоставки да се потърси победа за "артилеристите“.

Прогноза: Саутхемптън – Арсенал 1:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!