Рууни герой за Евертън при завръщането на Мойс на Гудисън Парк (видео)

Евертън записа категоричен успех над Уест Хам с 4:0 в среща от междинния кръг на Висшата лига. Победата даде глътка въздуха на "карамелите", които се отдалечиха от дъното на класирането в Премиър лийг. Там обаче остават "чуковете", а техният мениджър Дейвид Мойс не остана доволен от завръщането си на "Гудисън Парк".

Уейн Рууни бе големият герой за Евертън тази вечер. Той заби хеттрик за домакините, правейки резултата класически до 66-ата минута. Бившият играч на Манчестър Юнайтед откри резултата в 18-ата минута, след като бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Харт срещу Калвърт-Люин.

В 28-ата минута Том Дейвис даде головия пас за Рууни, който отбеляза втория си гол в мача. Малко след почивката гредата спаси Евертън след удар на Аарън Кресуел. В 66-ата минута Рууни вкара трети гол за своя тим, а Ашли Уилямс оформи крайния резултат в 78-ата минута.