Сити пречупи Саутхeмптън с гол в самия край (видео)

Манчестър Сити записа трудна, но изключително важна победа с 2:1 над Саутхамптън в сблъсъка между двата тима от 14-ия кръг на Висшата лига. Благодарение на този си успех "гражданите" направиха нова крачка към титлата в Премиър лийг.

Сити поведе в 47-ата минута, когато точен бе Кевин де Бройне. Той по скоро пробва да центрира остро от фаул, но топката коварно влезе в близкия ъгъл на вратата. Ориол Ромеу изравни резултата в 75-ата минута. След едно центриране от корнер, топката стигна до Софиан Буфал, който финтира Фабиан Делф и асистира към Ромеу, който прати кълбото в мрежата.

Успехът на домакините на “Етихад" дойде едва в 5-ата минута на добавеното време, а големият герой бе Рахим Стърлинг, за радост на Пеп Гуардиола и феновете по трибуните.