Ман Сити се справи с Арсенал и дръпна с осем точки (видео)

Манчестър Сити прие Арсенал за срещата от поредния единадесети кръг на английската Висша лига. Днес на "Етихад Стейдиъм" домакините спечелиха с 3:1 след голове от Кевин Де Брюйне, Серхио Агуеро от дузпа и Габриел Жезус, като само резервата Лаказет се разписа за гостите. Така преди срещата на Манчестър Юнайтед и Челси от кръга Сити застава на 8 точки пред най-близките преследвачи на върха в таблицата.

В 19-ата минута Де Брюйне откри резултата когато навлезе под ъгъл, размени двойно с Фернандиньо и стреля ниско в далечния ъгъл на Чех. Във втората част Монреал повали Стърлинг в 50-ата минута за дузпа, реализирана от Агуеро за 2:0.

Последва гол на Лаказет в 65-ата минута през краката на вратаря за 2:1, а крайният резултат оформи Жезус когато Давид Силва бе изведен в засада и подаде за нападателя на непосредствена близост до гола - 3:1.