Ливърпул - Марибор: Никакви шансове за гостите

Стадион: "Анфийлд", Ливърпул
Дата: 01.11.2017 г.
Час: 21:45
Съдия: Иван Кружляк (Словакия)

Ливърпул ще бъде домакин на Марибор в мач четвъртия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Само преди две седмици "червените" гостуваха в красивия словенски Тирол, където унищожиха своя съперник. Впрочем, тогава играчите на Марибор платиха данък на прекалено амбициозните си намерения да се надиграват с мърсисайдци, като вината за това лежи изцяло на плещите на Дарко Миланич. Успехът изкачи Ливърпул на първо място в групата, с равен брой точки със Спартак и на пункт пред третия Севиля. Очевидно е, че колективът на Юрген Клоп няма право на грешки, ако иска да излезе като първи от групата.

След мача в Словения "червените" посетиха Тотнъм и там претърпяха срамна загуба с 4:1като в този мач ясно се видяха слабостите в Ливърпул - неуверена отбрана и колеблив вратар. Отговорът на поражението в Лондон дойде през уикенда, когато мърсисайдци пометоха Хъдърсфийлд с 3:0, като трябва да кажем, че хората на Клоп изиграха едно слабо първо полувреме и се събудиха едва за вторите 45 минути.

Марибор също изигра два мача от вътрешното първенство, утешавайки се с минимални победи срещу по-скромни съперници. След 14 кръга в първенството на Словения хората на Миланич имат 34 точки и делят първото място с Олимпия.

Ливърпул ще бъде без контузените Лалана, Богдан и Мане. Почти сигурно е, че срещата ще пропуснат Коутиньо и Ловрен, а Клайн не е заявен. Гостите са без Шме и Захович, които лекуват травми.

След 7:0 в първата среща ще е смешно да поставяме въпроса с победителя в утрешната среща. Класата между двата отбора ясно се видя, но сега може да се получи друг мач - желанието на словенците да се надиграват с Ливърпул да се е изпарило и утре да видим една затворена среща, в която гостите се бранят с всички сили. А такива мачове винаги са най-трудни за мърсисайди. И все пак, очакванията са за успех на домакините, като победа с разлика от три гола изглежда напълно постижима за англичаните.

Прогноза: Ливърпул - Марибор 3:0