Арсенал разби десет от Евертън (видео)

И. Ангелов

Евертън прие Арсенал в срещата от поредния девети кръг на английската Висша лига. Днес домакините започнаха добре с ранен гол, но допуснаха обрат и след изгонването на Идриса Гай нещата завършиха катастрофално при 5:2 за "артилеристите".

В 12-ата минута днес Рууни откри с красив гол от дъгата. Начо Монреал изравни в 40-ата минута когато добави след удар от далеч на Гранит Шака за 1:1.

Във втората част Йозил прати гостите напред в 53-ата минута, а в 68-ата Гай бе изгонен за втори жълт картон. Така Лаказет добави за 3:1 в 74-ата минута когато бе намерен по земя на дузпата от Йозил, а Уилшър асистира на Арън Рамзи за 4:1 в 90-ата минута.

Евертън все пак показа достойнство когато в 94-ата минута резервата Ниас реализира нов гол за 4:2, възползвайки се от грешка в защитата. Само минута след това Арсенал отново вкара чрез Санчес за крайното 5:2.