Юнайтед и Челси задържаха първите места

И. Ангелов

В първа група от Шампионска лига Манчестър Юнайтед гостуваше на Бенфика днес в третия кръг от състезанието, като след минимална победа с човек повече тимът задържа лидерската си позиция. С перфектен старт и 9 точки тимът води на Базел с 3 и на ЦСКА Москва с 6, докато Бенфика няма актив.

В срещата голът вкара Маркъс Рашфорд от далечна дистанция на рекордно младият вратар Скрилар, който сбърка при хващането на балонната топка и влезе във вратата си.

Междувременно Челси съхрани статуквото на върха в трета група когато посрещна Рома на "Стамфорд Бридж" за зрелищно 3:3. Тук Челси има 7 точки, Рома - 5, Атлетико Мадрид - 2, а Карабаг - 1.

Челси стартира с прекрасен гол от дистанция на Давид Луис в 11-ата минута. В 37-ата Азар удвои преди Коларов да върне попадение преди почивката. Последваха два гола на Джеко и обрат в срещата, а крайното 3:3 оформи отново Азар с глава, намерен от Педро в 75-ата минута.