Челси ще победи Арсенал на Стамфорд Бридж

Челси - Арсенал
Стадион: "Стамфорд Бридж"
Дата: 17.09.2017 г.
Час: 15:30 ч.

Челси набра огромно самочувствие след лошия старт на сезона и след трите поредни победи във Висшата лига "сините" изравниха и най-голямата си победа в историята в Шампионска лига когато отнесоха Карабаг с 6:0 във вторник.

Арсенал, междувременно, победи с 3:1 Колон в четвъртък и все още не показва най-добрата си форма през сезона. Статистиката на "Стамфорд Бридж" за Арсен Венгер не е блестяща напоследък с 5 поредни загуби и само 2 вкарани гола срещу Челси на гости.

Откъм състави отново може да се твърди, че положението е по-добро в лагера на Антонио Конте. Тук единствено Дани Дринкуотър е с проблем, а след почивки в състава могат да се върнат Давид Луис, Еден Азар, Алваро Мората и Тимуе Бакайоко. Давиде Дзапакоста дебютира с изключително представяне на мястото на Виктор Моузес и може да си спечели място сега.

Арсен Венгер не може да разчита на контузените Коклен и Касорла. Тио Уолкът получи малка травма през седмицата и вероятно няма да играе тук. Очаква се Венгер да заложи на най-силната си постройка след като също даде почивка на важни имена.

Челси спечели 16 от последните 18 срещи у дома. Срещу Арсенал тимът има 5 поредни победи във всички турнири. В последните 7 домакинства във Висшата лига Челси вкара поне 2 гола на всеки свой съперник и се очаква сега отново да успее с тази задача.

Прогноза: Челси - Арсенал 2:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!