Рашфорд и Фелайни донесоха победата на Юнайтед над Лестър (видео)

Манчестър Юнайтед победи Лестър в мач от третия кръг на Висшата лига на Англия. Двубоят се проведе в Манчестър на стадион "Олд Трафорд" и завърши при резултат 2:0. Срещата премина под превъзходството на "червените дяволи", които натикаха съперника в наказателното му поле още от първата минута. В началото на второто полувреме Ромелу Лукаку можеше да се отличи в четвърти пореден мач, но не успя да реализира дузпа.

Крепостта на Лестър рухна в 70-та минута - Маркус Рашфорд прати топката в мрежата след подаване на Хенрих Мхитарян. В 82-та минута Маруан Фелайни довърши съперника, след като постави крак при удар на Джеси Лингард. Трябва да отбележим, че белгиецът се намираше в много тънка засада, която главният съдия Майкъл Оливер пропусна да маркира.

По този начин Юнайтед събра пълен актив от точки и е първи в класирането на Висшата лига на Англия. Лестър има три пункта в актива си и е 16-ти.