Крауч изстреля Тотнъм в Шампионската лига

.

Отборът на Тотнъм Хотспър ще е четвъртият английски участник в Шампионската лига. “Шпорите” си осигуриха визи за предварителните кръгове на най-престижния европейски турнир, след като надделяха с 1:0 като гост на Манчестър Сити в пряк двубой за четвъртото място. Победният гол за лондончани отбеляза Питър Крауч в 82-ата минута.

След малко по-добро начало на домакините Тотнъм стигна до първата сериозна опасност в 18-ата минута, когато Питър Крауч нацели гредата с удар с глава от непосредствена близост. Две минути по-късно гол на Ледли Кинг бе отменен заради фаул срещу Гарет Бари. В 39-ата минута Тотнъм организира мълниеносна контраатака провалена от Бейл, чийто удар мина на сантиметри от вратата.

Футболистите на Манчестър Сити очевидно бяха прегорели за този мач и не съумяваха да организират добре своята игра. Дори напротив по-опасните положения бяха пред Фулоп. И така до 82-ата минута, когато Тотнъм най-сетне поведе. Кабул центрира остро към вратата, стражът на домакините отби топката в краката на Крауч, който реализира с лекота.  Победата гарантира аванс от 4 точки на Тотнъм пред Сити, а до края на шампионата остава само един кръг.