Арсенал с трудна победа над Мидълсбро

Мидълсбро прие Арсенал за срещата от поредния тридесет и трети кръг на английската Висша лига, като днес гостите на "Ривърсайд Стейдиъм" успяха да спечелят с 2:1 благодарение на попадения от Алексис Санчес и Месут Йозил. В срещата Алваро Негредо изравни след първия гол на Санчес.

Първата част протече монотонно и без много ситуации пред вратите. В 23-ата минута обаче гол на домакините бе отменен поради засада когато Де Роон завърши с глава едно центриране. В 42-ата минута Шака спечели пряк-свободен удар на удобна дистанция и Санчес вкара с перфектно изпълнение за 1:0.

След почивката Негредо изравни в 50-ата когато Даунинг центрира и нападателят завърши през защитник за 1:1. Последваха още силни минути за домакините, като Арсенал оцеля на няколко пъти. В 71-ата минута гостите отново поведоха когато Рамзи свали една топка за Йозил и той завърши на близката греда за 2:1.